Kundak | Konular | Kitaplar

Zayıflatan Aşı Geliyor !


Zayıflatan Aşı Geliyor
Aşırı kilolardan kurtulmak için yapılan üretilen bir çok gıda takviyesi ürünler,ilaçlar haplar dan sonra şimdi de kilo verdiren aşı gündemde..

Bilim adamları yaptıkları deneylerde zayıflatma aşısını keşfetti..kilolarından kolayca kurtulmak isteyenleri sevindirecek olan bu aşı henüz araştırma aşamasında..Hayvanlar üzerinde yapılan deneyde bilim adamları zayıflatan aşı üretmeyi başardı. Obezite hastalarında da kullanılması planlanan aşı, bağışıklık sistemini çalıştırarak kilolarla savaşıyor. Aşı, tamamen sağlıksız, aşırı yağlı ve fast food yiyeceklerle beslenilmesine rağmen zayıflama sağlıyor.

Aşı ne zaman kullanılacak?
Ancak yine de hemen sağlıklı beslenmekten vazgeçmeyin çünkü yine de sağlıksız beslenmenin etkileri aşı ile yok olmuyor. Ayrıca birçok testten geçecek olan aşı en erken 7 ile 10 yıl arasında piyasaya sürülebilecek.

Kilo aldıran hormonu durduruyor
Aşı bağışıklık sistemini kandırıyor ve somatostatin ismi verilen bir hormona karşı antikor üretiyor. Somatostatin beyin ve sindirim sistemi tarafından üretilen bir hormon. Bu hormon diğer hormonları engelleyerek vücudun kilo almasına ve metabolizmanın yavaşlamasına neden oluyor. Aşı ile birlikte üretilmeye başlayan antikorlar somatostatin hormonunu durduruyor.

Böylece metabolizma hızlanıyor ve zayıflama sağlanıyor. Dünyanın en önemli sorunlarından biri olan obeziteye karşı bu aşı üretilirse ameliyatsız olarak önemli bir çözüm bulunmuş olacak. Ancak bu aşının uzun dönemde yan etkilerinin ne olacağı ise henüz bilinmiyor.