kundak | Konular | Kitaplar

Muhteşem Yüzyılın Firuze'si Cansu DereYeni sezonda senaryosundan çok oyuncu kadrosuyla ilgi çekmeyi planlayan ve seyirciyi bağlamak için bir çok ünlü ismi buluşturan muhteşem yüzyıl cansu dereyi de cariye rolü ile kadroya dahil etti..

Önceki sezonlarda hürrem sultan ve mahidevran sultan ve yanı sıra bir çok hayali aşık cariye rolleri ile harem kurgusu yapılan dizide, bu sezon valide sultan olup mahidevran sultanı saraydan gönderen hürrem sultana yeni rakip kurgulandı.İranlı cariye firuze hürrem sultanla sultan Süleyman için kapışacak..

Cansu Dere de, Muhteşem Yüzyıl'ın yeni sezonunda şiire olan yatkınlığı, Farsça'ya olan hakimiyeti ve güzelliğiyle Sultan Süleyman'ın dikkatini çeken İranlı cariye Firuze'yi canlandıracak

HÜRREM SULTAN'A DİŞLİ RAKİP
MUHTEŞEM Yüzyıl yeni sezonda da ekranları fethedecek! Tuncel Kurtiz, Ozan Güven, Pelin Karahan gibi güçlü isimleri kadrosuna katan dizinin yeni bölümlerinde Hürrem Sultanı'ın rakibi ise Cansu Dere olacak. Diziye konuk oyuncu olarak katılan Dere, eğitimli oluşu, şiire olan yatkınlığı, Farsça'ya olan hakimiyeti, huzur veren hali ve güzelliğiyle Sultan Süleyman'ın dikkatini çeken İranlı cariye Firuze'yi canlandıracak.

"FİRUZE'YE 'HAYIR' DİYEMEZDİM"
ACEM topraklarında yaşayan bir hanedan ailesinin asıl kızı olan Firuze olarak izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Cansu Dere, çok heyecanlı olduğunu belirtip şunları söyledi: "Muhteşem Yüzyıl seyretmenin keyfi dışında kamera arkasını da merak ettiğim başarılı bir projeydi. Yağmur-Durul Taylan da çalışmak istediğim yönetmenlerdi. Bir de üzerine beni çok etkileyen Firuze karakteri eklenince, benim için 'Hayır' denilemez bir teklif haline geldi."

KADRO DAHA DA GÜÇLENDİ
Muhteşem Yüzyıl'ın yeni sezonunda Pelin Karahan Mihrimah Sultan'ı, Ozan Güven Rüstem Paşa'yı, Tuncel Kurtiz ise Anadolu'daki Osmanlı nüfusuna Alevilikten Sünniliğe geçmeleri için baskı ve şiddet uygulmakla suçlanan bir Şeyhülislam olan Ebu Suud Efendi'yi canlandıracak. Dizi 12 Eylül Çarşamba akşamı üçüncü sezonuyla başlayacak.

05 Eylul 2012

Konular