kundak | Konular | Kitaplar

Muhteşem Yüzyıl Mısır Yüzünden mi Bitiyor


toplumda da çok büyük eleştiri alan ve yayından kaldırılması için rtüke en çok şikayet edilen muhteşem yüzyıl dizisi yayından 2013 te yayından kaldırılacak..Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kütahya'daki çıkışıyla gündeme gelen ve son olarak AK Partili milletvekili Oktay Saral'ın 'yayından kaldırılacağını' açıkladığı Muhteşem Yüzyıl dizisi tartışması, gazeteci Nagehan Alçı'nın sözleriyle yeni bir kazandı.

Nagehan Alçı, Başbakan'ın Muhteşem Yüzyıl'a olan "Biz öyle bir ecdad tanımadık" sözlerinin sebebini Mısır'a bağlamıştı. Alçı, CNN Türk'te ekrana gelen Dört Bir Taraf programında Erdoğan'a yakın isimlerden aldığı bilgiyi paylaşmış ve Muhteşem Yüzyıl polemiğinin ardında Mursi ve Mursi'ye yakın Mısırlı devlet adamlarının olduğunu ileri sürmüştü.
MISIR'DAN TEPKİ

Alçı'nın iddiasına göre Erdoğan'ın son Mısır ziyaretinde ileri düzey devlet adamları kendisine yönelik şöyle demiş; "Ya bu nasıl şey? Siz ülkenizde bir dizi gösteriyorsunuz güya kendi ecdadınız diye saçma sapan entrikalar, haremler... Böyle bir diziyle yanlış örnek olursunuz"

Başbakan Erdoğan ise bu sözler üzerine Muhteşem Yüzyıl dizisini hedef tahtasına oturtmuş.

BİLGİ KESİN DOĞRU

Bugün ise Taraf Gazetesi'ne konuşan Alçı iddialarının arkasında durdu. Taraf'a yaptığı açıklamada kaynaklarını açıklamayacağını belirten Alçı, iddialarının ise kesinlikle doğru oludğunun altını çizdi.

Alçı şunları söyledi; "Kaynaklarımı açıklayamam ancak, bu bilginin kesinlikle doğru olduğunu söyleyebilirim"
AYDINTAŞBAŞ: MISIR DEĞİL BAŞKA BİR ÜLKE

Konuyla ilgili Twitter'da açıklama yapan Milliyet'ten Aslı Aydıntaşbaş ise "Muhteşem Yüzyıl'ı şikâyet eden, Mısır değil başka bir ülke.... Kim diye sormayın" dedi.

09 Aralik 2012

Konular