Kundak | Konular | Kitaplar

İran Polat Alemdarı Neden Kınadı


10 yıldır yayınlanan ve izlenme rekorları kıran yayınladıgı gece zirveyi kimseye kaptırmayan kurtlar vadisi pusu dizisi için İran büyükelçiliği kınama mektubu gönderdi..İran'ın resmi haber ajansı İRNA ve Press TV, İran'ın Ankara Büyükelçiliği'nin özel bir Türk televizyonu kanalında yayınlanan programdan dolayı kanal yönetimine bir kınama mektubu gönderdiğini yazdı.

Kurtlar Vadisi dizininde İran karşıtı propaganda yapıldığı gerekçesiyle RTÜK'e şikâyette bulunan İran, bir başka kanalda yayınlanan haber programından dolayı kanal yönetimine itiraz mektubu gönderdi.

İran'ın resmi haber ajansı İRNA ve Press TV'de yer alan habere göre, kınama mektubunda programda İran'daki iç gelişmeler ve İranlı yetkililer hakkında doğru olmayan ifadelerin kullanıldığı ileri sürüldü.

Mektupta, bu tip programların İran'la ilgili Türk kamuoyunu nezdinde kötü izlenim bıraktığı ileri sürülerek olayın esefle karşılandığı belirtildi.

İran geçen hafta da Kurtlar Vadisi dizisinde anti-İran propagandası yapıldığını öne sürerek Türkiye Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, RTÜK'e resmi şikâyet dilekçesi göndermişti.

DHA