Kundak | Konular | Kitaplar

20 Dakika İlk Bölüm Özeti


Yabancı filmden diziye uyarlanan 20 dakika dizisi 1 ocak salı akşamı star tv ekranlarında seyirci ile buluştu..

Başrolde tuba büyüküstün ve ilker aksum un oldugu dizi merakla bekleniyordu..Dizisin oyuncu kadrsou kadar hikayesi dikkat çekici..Mutlu ve huzurlu bir aielenin bir gecede kabusa dönen hayatları konu ediliyor..

Ali ve melek yıllarca çalışıp taksitlerini ödedikleri evlerinin son taksidini öder ve ev sahibi olmayı kutlarken polis evi basar melek cinayet zanlısı olarak tutuklanır..

Ali tarih öğretmeni Melek ise ev yemekleri pastalar yapan bir dükkan işletmecisidir..1 kız bir erkek çocukları vardır..mutlu ailenin kabusu melek in zengin bir aileye doğum günü pastası götürüp orada doğum günü pastasını kesmesiyle başlar..

Pastayı kestiği bıçakta parmak izleri olan melek gittiği evin oğlunu öldürmeye teşebbüs ve gizli ilişkisi olmakla suçlanmaktadır..bıçaklanan şahsı tanımayan melek e kötü süpriz maktülün babası eski başkandan gelir..foto montajla oğlu ile ilişkisi var gösterilip 20 yıl hapis cezasına çarptıırlmasına sebeb olur zengin başkan..Başkanın öfkesi bununla sınırlı kalmayacak ve hapiste melegi zor günler bekleyecek..

Yeni yıl ile birlikte Star Tv ekranlarında yayınlanmaya başlayan 20 Dakika dizisi izleyicilerden olumlu not almış gibi gözüküyor.

Güçlü oyuncu kadrosunu Tuğba Büyüküstün, İlker Aksum, Bülent Emin Yarar, Cihat Tamer, Ayten Uncuoğlu, İpek Bilgin ve Müjde Uzman'dan oluşturan dizi ilk bölümü ile olumlu bir başlangıç yaptı. 20 Dakika, Sosyal Medyada da çok konuşulanlar arasına girmeyi başardı.

İlk bölüm reyting sıralamasında TOTAL'de 3. sezonunu oynayan 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' ve bu sezonun en iddialı yapımlarından olan 'Benim İçin Üzülme'nin arkasından 3. sırada yer alırken AB gurubunda ilk haftadan zirveye yerleşti