kundak | Konular | Kitaplar

Ebru Akel Kendi Markasını Çıkartmaya Hazırlanıyor


Son zamanlarda ünlüler arasında en trend olan şey marka olmak ve kendi markasını çıkarmak olsa gerek..Özellikle mankenlerden oyuncu ve sunculara kadar herkes kendi ismi ile çıkardığı markasındagiyim parfüm vs üretimini piyasaya sunuyor..yine kendi markasını oluşturmak isteyen bir ünlümüz daha Ebru akel..Ebru akel kendisiyle yapılan röportajda özel hayatından ve iş hayatından merak edilen sorulara yanıt verdi..'Krem' dizisinde şöhretini kaybetmemek için her şeyi göze alan 'Sanem'i canlandıran Ebru Akel: Şöhreti yalnızca 'isim' olarak algılayanlar için hayat zor. Ben hiçbir zaman ünlü olduğumun farkında olarak yaşamadım

atv'de yayınlanan 'Krem' dizisinde 'Sanem'i canlandıran Ebru Akel, yeni bir proje için kolları sıvadı. Üç ay önce Özer Sancak ile evlenen Akel, eşiyle birlikte kendi markasını yaratmayı planlıyor. Akel ile dizisini, yeni moda markasını ve evliliğini konuştuk...

'Krem'de canlandırdığınız 'Sanem'in, şöhretini kaybetmemek için yaptıklarını nasıl buluyorsunuz?
Her insanın içinde iyilik kadar kötülük de vardır. 'Sanem' aslında iyi olmaya çalışan bir insan. Düşe kalka bir yerlere gelmiş ve çok hırslı bir kadın... Elindekileri kaybetmemek için her türlü savaşı verir, her şeyi göze alabilir.

YAPTIKLARINA KIZIYORUM
Yaptıklarının nedeni sadece hırslı olması mı?
Hırs kesinlikle ön planda. "Önce ben" diyebilen bir karakter. Kaybetme korkusu var ve yenilgiyi de kabul edemiyor. Yaptıkları bazen beni de korkutuyor, bazen de ona kızıyorum. "Bu kadar mı gurursuz olunur?" diyorum. Herkesi ezip geçebilecek kadar takıntılı biri...

Sizin etrafınızda 'Sanem' gibi karakterler var mı?
Evet ne yazık ki var... Şöhreti sadece 'isim' olarak algılayan biri için hayat gerçekten zor tabii. 'Sanem'in beni çok eskiye götüren hikayeleri var. Dolayısıyla kendi malzemelerime teşekkür etmem lazım bu konuda... İyi bir dinleyici olmamın avantajlarını şimdilerde oyuncu olarak dışarıya çıkartmaya çalışıyorum.

Siz hiç ününüzü kaybetme korkusu yaşadınız mı?
Hiçbir zaman ünlü olduğumun farkında olarak yaşamadım ki. 19 yaşından beri ekrandayım. İlk oynadığım dizi, klip, hep üniversite yıllarıma denk gelir. Tiyatro sahnesinde olan birçok kişiyi çocukluk yıllarımdan beri evimizde görürüm. O yüzden 'ünlü insan olmak' olgusu benim için çok ulaşılmaz bir şey değildi. Bence ün, daha çok insana ulaşabilmektir.

ONUN BARBIE'SİYİM
Her zaman giyim tarzınızla örnek gösteriliyorsunuz. Kıyafetlerinizi nasıl seçiyorsunuz peki?
Yaptığım işlere, katıldığım programlara hakkını vererek gitmek istiyorum. O yüzden kıyafetlerime dikkat ediyorum. Bu aslında biraz da içgüdüsel bir durum. Denemeden kıyafet aldığım da olur çünkü üzerimde nasıl duracağını çok iyi bilirim. Tuvana Büyükçınar da yıllardır bu konuda bana çok destek olur. Ben onun değişmez Barbie'siyim. Bana kıyafet denetmekten hiçbir zaman vazgeçmez.

Kendi markanızı yaratmayı düşünüyor musunuz?
Yakında bu konuyla ilgili bir projem olacak. Sevenlerimin giyim tarzımı takip edebileceği güzel bir iş yapıyoruz. Eşimle birlikte kuracağımız bir oluşum bu... İnsanların benim adımla bir şeyler giymesi hoş olacak. Şimdi farklı alanlarda ihtiyaç ve taleplerin araştırmaları içerisindeyiz. Mayıs ayında da bu yeni bebeği doğuracağız. Kıyafet, aksesuvar ve başka birçok sürprizle insanların karşısına çıkacağız.

ANLATILABİLİR BİR AŞK DEĞİL ARAMIZDAKİ!

Evlilik hayatınızda neleri değiştirdi?
Bende evliliği korkutucu kılan önyargıların hiçbirisi olmadı. Evlendikten sonra kız-erkek arkadaş ilişkisinden, evli ilişkisine geçtik. Aslında evlendiğimin çok farkında değilim. En büyük değişiklik; yaşadığım evden eşimin evine taşınmam oldu. Birbirimizi kısıtlamıyoruz, kalıplara sokmuyoruz.

Özer Bey ile yaşadığınız aşkı anlatır mısınız?
Çok anlatılabilir bir şey değil. Bunlar hayatta çok kıymetli şeyler...

Eşinizin ailesiyle ilişkileriniz nasıl?
Hayattaki en gerçek şey ailedir. Hem kendi ailem, hem de eşimin ailesi benim için çok değerli. İyi insanlarla olmak güzel bir şey... O konuda şanslıyım.

ÇOCUK İSTİYORUM
Siz balayındayken ailelerle ilgili gerginlik yaşandığı haberleri çıkmıştı.
Niye böyle bir haber yaptıklarını bilemiyorum ama bizim mutluluğumuzu hiçbir şey gölgeleyemez. Belki de şöhretin bedelidir.

Çocuk hayali var mı?
18 yaşımdan beri çocuk istiyorum. "Kariyerim var" demeyeceğim.
sabah

23 Aralik 2012

Konular