Kundak | Konular | Kitaplar

Eylemcilere Para Verip Polise Taş Attırıyolar !

Taksim gezi parkında başlatılan eylemlerinde devamında türkiye geneline yayılan olaylarda ilginç bilgilerde günyüzüne çıkmaya başladı..Antalya'da Gezi Parkı eylemleri bugün de devam etti. Polisin müdahalesiyle dağıtılan eylemcileri yönlendiren 2 kişi gözaltına alındı. Biri kadın biri erken 2 kişinin çocuklara para dağıtarak eylem yaptırdığı iddia edildi.

Antalya Gazi Bulvarı'ndaki eylemler 16.00 sıralarında başladı. Gazi Bulvarı üzerinde toplanan çoğunluğu çocuk 100 kişilik grubun açıklama yapmasına ve AK Parti'ye yürümesine polis izin vermedi. Çocukların bulunduğu gruba Akdeniz Üniversitesi'nden gelen 200 kişilik bir grup daha karıştı. Sayıları 300'ü bulan ve yolu trafiğe kapatarak slogan atan gruba polis dağılmaları konusunda uyarıda bulundu. Polisin uyarısı üzerine grup polise taş atmaya başladı.

Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ve özel hareket araçlarına taş atan gruba polis 10 dakika içerisinde dağılmaları konusunda uyarıda bulundu. Yolu taşlarla kapatan ve lastik yapan grubun taş atmaya devam etmesi üzerine polis basınçlı boyalı suyla karşılık verdi. Göstericilere gaz bombası ile müdehale edilmesi üzerine, grubu ara sokaklara dağıldı. Burada da taş atmaya devam eden grup üyeleri ara sokaklarda izlerini kaybettirdi.

Bu arada, grubu yönlendirdiği iddia edilen biri kadın 2 kişi gözaltına alındı. Zanlıların çocuklara eylem yapmaları, taş atmaları için para verdikleri iddia edildi. Gözaltına alınan zanlılar sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Polisin AK Parti önündeki güvenlik önlemleri devam ederken, eylemci grup zaman zaman sokak aralarında toplanıyor