Kundak | Konular | Kitaplar

3 Bin Lira Maaşla Sözleşmeli Er Alımı Devam Ediyor


Türk Silahlı Kuvvetleri, bin 600-3 bin lira arasında maaş ile sözleşmeli er alacak. Müracatlar internet adresinden alınmaya devam ediliyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın, internet sitesinden edinilen bilgilere göre, Kara Harp Okulu'na ve K.K. Astsubay Meslek Yüksek Okulu'nda ve diğer bazı birliklerde istihdam etmek üzere muvazzaf ve sözleşmeli subay alacak.

Muvazzaf ve sözleşmeli subay olmak için başvuracak adayların, bazı mühendislik dalları ile ekonomi, hukuk, edebiyat, tarih, matematik, kamu yönetimi, uluslar arası ilişkiler, sosyoloji, psikoloji ve yabancı diller gibi çeşitli branşlarda dört yıllık fakülte ve yüksekokul mezunu olması gerekiyor.

Adaylardan, araştırma görevlisi başvurusu yapacakların lisans mezuniyet kredisinin dörtlük sisteme göre 2,75 veya yüzlük sisteme göre 65 ve yukarısında olması, öğretim görevlisi için lisans mezuniyet kredisi dörtlük sisteme göre 2,50 veya yüzlük sisteme göre 60 ve yukarısında olması isteniyor.

Adayların, son 5 yıla ait KPDS karşılığı asgari yabancı dil puanına sahip olması, lisansüstü eğitimini tamamlamış olanların, 7 Mayıs 2013 tarihi itibarıyla lisansüstü eğitimini tamamlayacak olanlar ve beş yıl (hazırlık sınıfı hariç) ve daha fazla eğitim yılı ile lisans eğitimini tamamlamış olanların 32 yaşından büyük olmaması, vücut yapılarının düzgün ve sağlıklarının TSK sağlık yönetmeliğine uygun olması gerekiyor.

Adaylar, 26 Mart 2013 tarihine kadar, ''www.kkk.tsk.tr'' genel ağ (internet) adresindeki detaylı bilgilere ulaştıktan sonra, ön başvuru formunu doldurarak işlemlerini çevrimiçi (online) olarak tamamlayacak. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak ön başvurular kabul edilmeyecek.

Ön başvurusu kabul edilen adaylara uygulanacak yazılı sınav tarihi ve adayın sınava gireceği sınav merkezi yeri/yerleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın web sayfasında yayınlanacak.

Adaylar, yazılı sınavın yanı sıra kişilik değerlendirme testi, sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet ve yeterlilik testi ve mülakata tabi tutulacak.

Astsubay alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, muvazzaf astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla, en az iki yıl süreli meslek yüksekokulu veya dört yıl süreli fakülte/yüksekokul mezunları arasından da adli tıp teknikerliğinden ağaç işlerine, ağız diş sağlığından büro hizmetleri ve yönetici asistanlığına, yaşlı bakımından yat işletmeye kadar onlarca farklı branşta personel alacak.
Muvazzaf astsubaylığa ön başvurular, 13 Şubat-15 Mart 2013 tarihleri arasında ''www.kkk.tsk.tr'' adresinden yapılabilecek.

Uzman Çavuş ve Sözleşmeli Er

TSK, aynı zamanda, 1 Ocak 2013 tarihi itibarıyla 25 yaşını bitirmemiş olmaları, müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden 3 yıldan fazla süre geçmemiş olan, en az lise ve dengi okul mezunu gençleri de uzman çavuş olarak kadrolarına dahil edecek.

Uzman çavuş olmak isteyen adaylar, ön başvurularının ardından 22 Mart 2013 tarihine kadar yapılacak sınavlara alınacak.

Bu arada, sözleşmeli erlik için adayların 1 Ocak 2013 tarihinde başlayan ön başvuruları, halen ''www.kkk.tsk.tr'' internet adresinden alınmaya devam ediliyor.

Sözleşmeli er başvuru koşulları ve özlük hakları

En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olup askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlayanlar, sözleşmeli er olmak için başvuruda bulunabilecek.

Başvuruda bulunacakların, terhislerinin üzerinden 3 yıldan fazla süre geçmemiş, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 26 yaşından gün almamış olmaları gerekiyor. Halen askerlik vazifesini yapanlar da müracaatta bulunabilecek.

Ön şartları uyan adaylar, sağlık muayenesi, spor testi ve mülakattan sonra 10 hafta askeri eğitimden geçirilecek.

Sözleşmeli erler, sigortalı olacak ve her yıl 45 gün izin alma hakkı bulunacak. Ocak 2012 itibarıyla bin 600-3 bin lira arasında maaş alan sözleşmeli erler, 7 yıl görev yaptıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) ayrılmaları halinde 60 bin TL'ye yakın tazminat alabilecek.

AA


31 yorum

Merhaba ben ağıt başvuruda

Merhaba ben ağıt başvuruda bulunmak istiyorum paralı asker olmak istiyorum

05.12.2014 - agit

sözleşmeli erbaş sınavsız er

sözleşmeli erbaş sınavsız er alımı için başvuruda buluncaktım sözleşmeli erbaş olmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

17.12.2014 - osman013

agıt kardeşim başvurabildinmi

agıt kardeşim başvurabildinmi sen

17.12.2014 - osman013

asker olmak ıstıyorum

sözleşmeli erbaş sınavsız er alımı için başvuruda buluncaktım sözleşmeli erbaş olmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

24.01.2015 - fevzi.123

asker olmak istiyorum

arkadaşlar bende asker olmak istiyorum ama lıse terk orta okul mezunuyum ve evlıyım yardımcı olurmusunuz

13.02.2015 - ergun

er

1981 ve1986 doğumlu asker sözleşmeli alım varmı

27.03.2015 - önder çakır

selam arkadaşlar sözleşmeli

selam arkadaşlar sözleşmeli er olmak istiyorum bukonuda fazdabibilgim yok bilgialmak istiyorum 0542

15.05.2015 - demezdeniz

Sözleşmeli er

Ben mustafa 20 yaş 1 ay sonra askerim ben askerde kalmak istiyorum orta okul mezunuyum

04.07.2015 - Mustafa

sayın komutanım ben rızeden

sayın komutanım ben rızeden yazyırum eger asker alınacaksa ben hazırım gonullu askere yeterkı su ıtlerı konusturmayalım yeter verdıgımıs sehıtler artık analar aglamasın saygılarımla

03.08.2015 - kemal baltacı

Sözleşmeli Er

sözleşmeli er olmak istiyorum bununla alakalı link atabilirmisiniz

01.10.2015 - Erdem

Askerlik yaptım ama yeniden

Askerlik yaptım ama yeniden sözleşmeli askerlik yapmak istiyorum

06.10.2015 - Cemal Yerli

Jandarma yada komando olmak

Jandarma yada komando olmak istiyorum

31.10.2015 - Erol

slm sözlesmeli asker olmak

slm sözlesmeli asker olmak istiyorum

09.11.2015 - kıral

Komutanım ben 30 yaşındayım

Komutanım ben 30 yaşındayım geri askerlik yapmak istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor Bilginize arz ederim saygilar dilerim

24.01.2016 - DENİZ

Paralı asker nasıl başvurabilirim

1 senedir askerden gelmişim paralı asker olmak istiyorum

24.01.2016 - Hüseyin