kundak | Konular | Kitaplar

Google Glass Kazanmak İçin Yarışmaya Katıl


Google nin yeni teknoloji harikası google glass daha türkçe tabirle akıllı teknolojik gözlük bugün yeni bir video ile tanıtıldı..Google ön siparişle satışa sunduüu gözlüklere sahip olmak isteyenler için bir yarışma başlattı..

Google glass a sahip olmak için yapılan yarışma aynı zamanda google ın müşteri portföyünü ve beklentileri öğrenmek için organize ettiği bir anketde denilebilir..google yarışma da google glass la ne yapmak istediginiz soruyor..Google böylece keşif versiyonunun ardından tüm dünyada daha gelişmiş versiyonu ile podyuma çıkacak..Peki şuan için ilk keşif versiyonu olan google glass ile neler yapılıyor.. Mesela yolda yürürken ilginç bir olay gördünüz ve gözlüğünüze "record video" diyorsunuz o da hemen video kaydetmeye başlıyor. Aynı şey fotoğraf için de geçerli.

Bunun gibi birkaç örneğin yer aldığı videonun yayınlanmasıyla birlikte Google sitesinden bir de yarışma başlattı. Bu yarışmada Google insanlardan, Google'ın arttırılmış gözlüğüne sahip olsalardı neler yapabileceklerini söylemelerini istedi. Google+ ya da Twitter üzerinden cevaplayabileceğiniz bu soruda eğer seçilirseniz Google Glass'ın keşif versiyonunu 1500 $ ve vergiler ile birlikte satın almaya hak kazanıyorsunuz. Ayrıca bunun yanında satın almak için bir de kazananların New York, San Francisco ya da Los Angeles'daki düzenlenecek olan özel etkinliklere katılması gerekiyor. Buraya katılan kazananlar Google Glass ile özel bir deneyim yaşama imkanına da sahip olacaklar.

Google'ın yarışmada belirlediği kurallar ise şöyle, en az kelime kullanılacak, yazılanlar #ifihadglass hashtagi ile paylaşılacak, en fazla fotoğraf eklenebilir, en fazla 15 saniyelik kısa bir video eklenebilir, Google ile iletişime geçebilmek için Google+'da ve Twitter'da takip ettiğinizden emin olmalı ve en az 18 yaşında olmalısınız.

27 Şubat'a kadar sürecek olan bu yarışmaya hemen katılabilir, Google'ın fantastik Google Glass projesinin bir parçası olabilirsiniz. Denemekten zarar çıkmaz. Twitter veya Google+'dan #ifihadglass hashtagi ile Google'a, Google Glass ile neler yapabileceğinizi yazın.

21 Subat 2013

Konular