Kundak | Konular | Kitaplar

Google Glass Güvenlik İçin Tehdid Olarak GörülüyorTeknolojide gelinen son nokta denilecek google glass ın özellikle bankacılık işlemlerinde büyük bir tehdid oldugu iddia edildi..

Google nın akıllı gözlüğü google glass deneme serisi ile 2013 yılında seçili tüketiciye ulaştırılıp demo çalışmaları devam ediyor..

Eksiklerin giderilmesinin ardından tüm dünyada satışa sunulacak olan google nın yeni uygulamaları aslında tamamen hayatınızı ve özelinizi ele geçiriyor..RBS'in eski mobil bankacılık başkanı ve danışman Nuciforo, Google'un bankacılık sektörü karşısındaki "en büyük tehdit" olduğunu ileri sürdü. Bankacılık danışmanı Michael Nuciforo, American Banker dergisinde kaleme aldığı makalesinde Google'un Arama, Alışveriş, Teklif ve Cüzdan ürünlerinin Google Glass uygulaması altında entegre olmasının, bankalar ve internetten ödeme hesabı PayPal karşısındaki en büyük tehdit olduğunu savundu.

Nuciforo bu senaryoyu, "Wal-Mart'a alışverişe gitmişsiniz ve televizyon almak istiyorsunuz. Google Glass'a hesabınızı sorup, ona alma emri veriyorsunuz" şeklinde anlattı. Google Glass uygulaması televizyonun türünü belirliyor ve ardından Google Alışveriş ve Arama uygulamalarıyla en iyi fiyatı buluyor ve en son da Google Cüzdan programıyla kullanıcılar gidip ürünü alabiliyor.