kundak | Konular | Kitaplar

Erkan Petekkaya'dan Örnek Davranış


Dizilerin ard arda yayından kaldırılması reytingleri dşük oldugu için denilsede işin arka planında maddi sıkıntı yer alıyor..Reytingi düşen dizinin reklam kazancıda düşüyor..Kanallar reklam getirisi az olan dizilere para vermek istemiyor ve yayından kalkıyorlar..Yapımcıların da kanaldan para alamadıgı yada az para aldıgı için masraflı dizileri çekmesine olanak kalmıyor..özellikle 2 senedir okadar çok yeni dizi 3-5 bölümde yayından kalktı ki bu oyuncularıda bunalıma soktu..

Başrol oyuncularının daha dogrusu cok aranan oyuncuların yüksek meblaglarda para alması diger set calışanlarını ve oyuncuları zora sokuyor..Bu konuda diger oyunculara örnek davranış erkan petekkkaya dan geldi..Erkan Petekkaya, set görevlilerinin işlerinden olmaması, paralarının zamanında ödenmesi için “Dila Hanım”dan kazandığı paranın yarısını feda etti. Yapımcıyla konuşup anlaşan oyuncu, bölüm başına aldığı 60 bin liralık rakamı 30 bine indirdi.

“Öyle Bir Geçer Zaman ki”den ayrıldıktan sonra bölüm başına 60 bin liraya “Dila Hanım”ın yapımcılarıyla anlaşan Erkan Petekkaya, set arkadaşlarının zor durumda kalmaması için bu parayı yarıya indirttiğini açıkladı. Ünlü oyuncu, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu kararı geçen sene aldım. Çünkü ekonomik kriz setleri de etkiledi. Ve ben paramı alırken setteki diğer arkadaşların zor durumda kalmasına seyirci kalamazdım. Sonuçta onlar benim arkadaşlarım, biz ekip olarak başarılıyız. Ben rahat yaşarken bazılarımızın borç içinde olması acı veriyordu. Kimi otomobil taksidi ödüyor, kimi ev... O durumda bir de işten çıkarılsalar ne yaparlar diye düşündüm. Sonra yapmam gerekeni yaptım, yapımcıyla konuşup aldığım paranın yarıya indirilmesini, diğer yarısının bu arkadaşlara verilmesini talep ettim. Halen de bunu uyguluyorum.”

ŞİMDİ ZİRVEDE Halit Ergenç VAR

Bölüm başına 60 bin lirayla dizilerin en çok kazanan oyuncusu olan Erkan Petekkaya, bu kararıyla zirveden indi. Artık bölüm başına 30 bin lira ödenen Petekkaya’nın “en çok kazanan dizi oyuncusu” unvanı, “Muhteşem Yüzyıl”dan haftada 45 bin lira alan Halit Ergenç’e geçti.

23 Aralik 2012

Konular