Kundak | Konular | Kitaplar

Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam Kaldırılıyor


Başbakan Erdoğan ın Kanuni sultan Süleymanın dönemini anlattıgı iddia edilen Muhteşem yüzyıl için bizim öyle ecdadımız yok sözlerinin ardından kaldırılacagı haberleri gelmişti..

Arkasından trt de yayınlanan bir zamanlar osmanlı adlı dizi de yayından kaldırıldı..Türkan şoray Özcan Deniz gibi isimlerin başrolde yer aldıgı dizi reytingleri düşük oldugu için yayından kaldırıldı..TRT’nin Osmanlı İmparatorluğu dönemini konu alan “Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam” dizisi, reytinglerinin düşük olması gerekçe gösterilerek yayından kaldırılıyor. Türkan Şoray ve Özcan Deniz’in rol aldığı dizinin bütçesinin TRT’nin diğer dizilerinin bütçelerini ikiye katladığı bildirildi.

"BİZE ZAMAN TANINMADI"

Final haberini dizi oyuncularından Özcan Deniz twitter sayfasından duyururken Başbakan'a seslendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen Özcan Deniz sayfasına "Sayın başbakanım bu dizi gerçekten sahip çıkılmayı hakediyordu. Geçen sezondan küsmüş seyirciyi tekrar diziye çekmek zor bir işti ve zaman gerekliydi. Zamana ihtiyacı vardı ve o zaman tanınmadı. Üzücü ama olağan üstü bir ekiple çalıştığım için mutluyum. Her türlü övgüyü ve ilgiyi hakeden bir dizi projesidir. Bu haftaki reytinglerdeki kıpırdamalar umut vericiydi." yazdı.