Kundak | Konular | Kitaplar

Batman Katliam Nedeniyle Gişe Rekoru Kırmış !


Henüz ilk galasında sinema salonunu kana bulayan film batman kara şovalyenin yükselişi filmi kendinin joker olduğunu söyleyen katliamcı sebebiyle gişe rekoru kırdı..İnanılmaz bir katliama neden olan batman serisi son filmin katliamdan sonra daha çok izleyici bulması hayret verici bir durum ..

Amerikan yapımı şiddet içerikli filmler nedeni ile kendini film karakteri ilan edip katliam yapan seri katil olan bir sürü insan duyuyoruz ..bu kana susamış vahşet yanlısı insanlar bu olaylardan ders almak yerine hergün daha fazla vahşet cinayet içeren filmler peşinde izleyicide cabası..ABD'nin Colorado eyaletindeki bir sinema salonunda Batman filminin ilk gösterimi sırasında silahlı bir saldırganın seyircilerin üzerine ateş açarak 14 kişiyi öldürmesinin ardından, ''Kara Şövalye Yükseliyor'' filmi, 160 milyon dolarlık (290 milyon TL) hasılatıyla 2-D filmler arasında haftasonu rekorunu kırdı.

Los Angeles Times, New York Times, The Hollywood Reporter gibi medya kuruluşları ve gişe yetkilileri, 2-D filmler arasında Batman'in son filminin, sadece haftasonunda 160-162 milyon dolar arası hasılat getirdiğini, 2008'de yayınlanan Batman serisinin önceki filmi Kara Şovalye'nin de 158.4 milyon dolarla bundan önceki rekorun sahibi olduğu belirtildi.

The Hollywood Reporter ve gişe yetkilileri, filmin dünya genelinde aynı anda gösterildiği İngiltere, Avusturya, İspanya, Güney Kore gibi 17 ülkeden 9'unda, 70 milyon dolar hasılat elde ettiğini, 3-D filmleri ''Yenilmezler'' ve ''Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2''nin ardından 2-D sinemada en fazla hasılatı ''Kara Şövalye Yükseliyor''un elde ettiğini bildirdi.

''Kara Şövalye Yükseliyor''un distribütörleri, Cuma günü yapılan saldırı sonucunda ölen kişilerin anısına ve ailelerine saygı nedeniyle filmin hasılat bilgilerini kamuoyuyla paylaşmama kararı almışlardı.

Gişe analisti Paul Dergarabedian, Batman'in etrafında dolaşan karabulutlara rağmen ''Kara Şövalye Yükseliyor''un şimdiye dek en iyi başlangıç hasılatı yapan 3 filmden biri olduğunu, yaşanan trajedinin gişe hasılatının yükselmesinde belirleyici rol oynadığını, ama yine de daha kesin değerlendirmeler yapmak için dağıtıcı firma tarafından gişe hasılatı rakamlarının verilmesi gerektiğini açıkladı.

Filmde ''Kedi Kadın'' karakterini canlandıran Anne Hathaway, yaşanan akılalmaz ve mantıksız eylem sonunda hayatını kaybeden kişilere karşı hissettiği duyguların tarifsiz olduğunu, ölenlerin yakınlarına baş sağlığı dilediğini söyledi.


1 yorum

Sen dunyaca unlu bir yapimi

Sen dunyaca unlu bir yapimi kotuluyerek kime ne kanitliyosun mal mal konusupta adamin canini sikme turkiyedemokrat ve cagdas bir kedir senin gibi orumcek beyinler yuzunden gisemiyoruz aq

02.01.2016 - Ziyaretçi