Kundak | Konular | Kitaplar

Merve Büyüksaraç'ın Survivor İddiaları


Acun Ilıcalı ve Merve büyüksaraç arasındaki gerginlik ve iddilar her gün yenileniyor..Yarışmacıların acun ılıcalı ve acun medyadan korktukları için gerçekleri açıklayamadıklarını söyleyen Merve büyüksaraç ekip arkadaşlarınada kızgın..Merve Büyüksaraç son günlerin en çok konuşulan kadını. Nedeni malum, Survivor yarışmasının ekrandaki gibi olmadığını söylemesi ve ünlü yapımcı Acun Ilıcalı’yı suçlaması. “Survivor ortamını gerçek, yarışmanın adil olduğunu sanıyordum ama öyle değilmiş. Adamına göre montaj yapılıyormuş... Mustafa Topaloğlu, bana sürekli küfür etti ama yayınlamadılar” diyen ünlü model, ‘Merve şeytanla konuşuyor’ diyen Topaloğlu’na da hayli kızgın.

- Birdenbire niye bu açıklamaları yaptın?

Aslında birdenbire yapmadım. Bundan 1.5 ay önce bir gazeteye açıklamalar yapmıştım zaten. Daha önce de dediğim gibi ben Kıbrıs’ta gerçekleşecek finale kadar Acun Ilıcalı’dan bana yaptıklarına dair bir açıklama bekledim. Onlar herhangi bir açıklama yapmayı tercih etmediler. Ben adadan çıktıktan sonra da Acun Medya ekibindekilere bugün yapmış olduğum açıklamaların hepsini sordum; küfürler ve montajlarla ilgili. Bana yine bir cevap vermediler. Acun Ilıcalı ise çok yoğun olduğu bahaneleriyle benim Dominik’te kaldığım dört gün süresince yanıma gelmeye tenezzül bile etmedi. Ben de yaptığı bu saygısızlığa karşı yaşadıklarımı basınla paylaştım.

- Niye seni olmadığın bir gibi göstersinler ki?

Bilmiyorum, bu soruyu onlara sormanız lazım. Ancak en mantıklı açıklaması birini iyi göstermek için başka bir kişiyi kötü göstermek zorundasınız. Aynı zamanda tabii ki reyting kaygısı olan bir program. Bu medya şirketi de kendi çıkarları uğruna çalıştıkları insanları çok düşündüklerini sanmıyorum. Belki de beni kötü göstermek daha kolaylarına gelmiştir.

- Survivor’da gerçek olmayan neler var, hakikaten yemek veriliyor mu mesela?

Pek çok şey prodüksiyon eseri. Bazı şeyleri ekip ayarlıyor ve sanki gerçekmiş gibi 10-15 dakikalık reality görüntüleri çekiliyor. Ve evet, yemek veriliyor.

- İguana yakalanması ya da yarışmacı Alp’in eliyle ahtapot tutması gerçek miydi?

İguana bir tekneyle geldi, kafesin içinde. Alp’e verildi. Sanki Alp yakalamış gibi kameraya röportaj verip hayvanın boynuna ip bağlayıp reality görüntülerinin çekilmesine yardımcı oldu. Sonrasında ise hayvan yeniden kafese konup tekneyle yola çıktı. Bunun dışında eliyle ahtapot ya da yengeç yakalayabilen insan tabii ki yoktur. İnsanların bunu bilmesi ya da farketmesi gerekirdi.

- Oylamalarda kimin gitmesi gerektiği size dikte ediliyor muydu?

Doğuş’un elendiği hafta onu yazmamız ve konseyde adını yazarken neler konuşmamız gerektiği Acun Medya’da iki kişi tarafindan bana ve Almeda’ya söylendi. Mahkemede bu iki ismi de açıklayacağım.

- Mustafa Topaloğlu senin için “Ruh sağlığı bozuk, şeytanlarla konuşuyor” diye iddialarda bulundu. Bu konuda neler söylemek istersin?

Bunlar çok komik ve saçma iddialar. Uzaydan geldiğine inanan bir adam bunları söylediği için ciddiye almıyorum, gülüp geçiyorum.

MADDİ ÇIKAR İÇİN HERKES SUSUYOR

- Acun’un dokunduğu herkes meşhur olduğu için mi herkes susuyor?

Kesinlikle öyle. Bu medya kuruluşundan para kazanma derdinde olan insanların benim kadar cesur açıklamalarda bulunmasını zaten beklemiyordum. Ancak benim bu insanlardan herhangi bir maddi manevi çıkarım veya beklentim olmadığı için cesurca yaşadığım haksızlıkları anlatabiliyorum. Kimseden de çekinmiyorum, çünkü biliyorum ki doğru her zaman kazanır.

YARIŞMADA HER ŞEY DÜRÜST YAPILSA GİZLİLİK SÖZLEŞMESİNE GEREK OLMAZDI

- Seninle bir gizlilik anlaşması yapılmamış mıydı?

Evet yapıldı ama bana haksızlık da yapıldı. O yüzden bir sözleşmeden korkacak ya da susacak değilim. Kaldı ki bu sözleşmeyi ihlal eden yalnızca ben değilim. Zaten bu programda her şey dürüst yapılmış olsaydı bu medya şirketi çok bağlayıcı maddeler hazırlayıp yarışmacıylarıyla gizlilik sözleşmesi yapmazdı değil mi?

- Korkmuyor musun olacaklardan?

Doğruyu söylediğim için tabii ki korkmuyorum. Mahkeme günü geldiğinde de kimin doğru kimin yanlış olduğu ortaya çıkacaktır. O yüzden umarım dediklerini yapar ve beni mahkemeye verirler.

- Alacağın tepkiler olacaktır, her şeyi göze aldın mı?

Tabii ki. Dediğim gibi ben dürüst olduğum için korkum yok. Söylediğim her sözün arkasındayım. Elbette tepkiler alacağım ve alıyorum ama aynı zamanda çok güzel yorumlar da geliyor. Beni destekleyen çok insan var. Bu yapılan haksızlık ne ilk kez bana yapıldı ne de son kez. Aynı şeyleri yaşayan ancak konuşma cesareti bulamayan veya sözleşmede ağır şartlardan çekinen pek çok kişi var. Bu saatten sonra programların güvenilirliği benim değil onların sorunu. Bunları yapmadan önce düşüneceklerdi.

- Tüm bu açıklamaları ünlü olmak için yaptığın söyleniyor...

Bunlar insanların uydurduğu yorumlar. Siz beni az çok tanıyorsunuz. Ünlü olma derdim olsaydı beş sene boyunca gözlerden uzak bir hayatı tercih etmezdim. Böyle şeylere ihtiyacım da yok. Mesleğimi sevdiğim ve tasarım alanında başarılı olduğum için televizyon önünde olmak gibi bir kaygım da yok. Ben bugün yüreklilikle hakkımı arıyorum ve mahkemede de aramaya devam edeceğim. Hak hukukla ilgili bir olayı insanlar ünlü olma ya da gündemde kalmaya nasıl bağlayabiliyor anlamıyorum.

- Acun sana dava açtı mı?

Açacağına dair bir basın bülteni yayınlamış ancak bir hafta oldu henüz elime bir mahkeme celbi geçmedi. Umarım bu söyledikleri lafta kalmaz ve dediklerini yaparlar.

ESAS DEDİKODUCU ALMEDA

- Mustafa Topaloğlu’yla 10 bölüm anlaşma yapıldığını söylemişsin. Nereden biliyorsun bunu?

Bunu Acun Medya çalışanlarından biri söyledi. Mahkemede tabii ki bu isimlerin hepsini vereceğim. Sonuçta bunlar hayal ürünü değil ya da insanlara iftira atıp ekmekleriyle oynama gibi bir derdim de yok. Mahkemede bütün isimler ortaya çıkacak. O kişinin Survivor’a gelmesi ise tabii ki reyting için. Her ne kadar ekranda hiç bir şey yapmayan, tamamen keyfine göre oyunlara katılmayan yaşlı, çelimsiz bir adamı izlemek bana sempatik gelmese de bunu izlemekten keyif alan insanlar da olmuş.

- Almeda niye sana cephe aldı?

Onun tarzı bu (gülüyor). Ben sonradan izlediğimde çok sahte geldi. Tekli röportajlarda herkese yorum yapmış, sonra bir de gidip yanlarında ağlamış. “Mustafa abi seni çok seviyorum” deyip yanaklarını mıncıklamış. Madem birinin arkasından konuşuyorsun yüzüne gülme. Ben elendikten sonra da beni dedikoducu olduğumu iddia etmiş ancak bunu yaparken farkındaysanız ben yanında yokum, Begüm’e söyluyor. Sizce kendisinin yaptığı düpedüz dedikodu değil mi? Bence insanlar başkaları hakkında yorum yapmadan önce kendilerine bakmalı.