Kundak | Konular | Kitaplar

SMS ile Trafik Cezası Sorgulama Başlıyor


Trafik cezaları artık sms ile cebinize gelecekEmniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; trafik cezası uygulamalarında yeni bir dönem başlıyor. Yeni uygulamaya göre, sürücülere cezalar artık Sms yoluyla bildirilecek.
Emniyet Açıkladı Trafik Cezasında Yeni Dönem! Cezalar Artık Cep Telefonuna SMS İle Bildiriliyor Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; trafik cezası uygulamalarında yeni bir dönem başlıyor. Yeni uygulamaya göre, sürücülere cezalar artık Sms yoluyla bildirilecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü, MOBESE kameralarının ve polisin yazdığı cezalardan vatandaşların daha hızlı haberdar olması için cep telefonlarına mesaj gönderecek. Sistemin en kısa sürede devreye girmesi için teknik çalışmalar sürüyor.
Telefona gelen mesaj ‘tebligat’ anlamına gelmeyecek. Araca ne zaman, hangi ekip tarafından, ne kadar ceza yazıldığına dair ayrıntılı bir bilgilendirme yapılacak. Sistem sayesinde, cezasından haberdar olan vatandaşlar, herhangi bir olumsuzluğa karşı itiraz etme şansına da sahip olacak.


Konular