Kundak | Konular | Kitaplar

Philips Azur GC 4870 Buharlı Ütü Kullanıcı Yorumları


Buharlı ütüler içinde Philips in azur serisinin en üst ve son çıkan modeli azur gc 4870 modeli son zamanlarda özellikle reklamlarının yapılması nedeniyle en çok aranan ve merak edilen ütü oldu sanırım..bende o meraklılar ve isteyenler listesindeydim..ama listede kalmayıp hemen internetten teknoloji marketlerinden birinin web sitesinden aldım denedim ve 2 gün içinde geri iade ettim..

Philps azur 4870 kodlu ütü özellikle iyonik buhar özelliği ile diğer ütülerden ayrılıyor..ve aslında azur 4870 i diğer azur 4860 serisinden ayıran tek özellikte aslında bu iyonik derin buhar özelliği..

İyonik derin buhar nedir?

İyonik buhar Zor kırışıklıklarda daha derine işleyen %50 daha küçük buhar parçacıkları demektir..
İyonizasyon işlemi ile kumaşa daha derinlemesine nüfuz eden daha küçük buhar parçacıkları oluşturulur. Bu sayede en derin kırışıklıklar dahi giderilebilir.

tanımı bu şekilde yapılıyor iyonik buharın ve insana vay hemen almalıyım tek basışta muhteşem bir ütü keyfi verecek hayali ile kendini almaya teşvik ediyor bu tanıtım..ayrıca sürekli 50 gr ve şok 200 gr buhar özelliğide cezbediyor..su damlatmama,philips in en iyi tabanı yapışmaz yakmaz seramik taban vs kesinlikle ütüm bu olmalı dedirtiyor..

Philip azur gc4870/22 kodlu en son modeli bu ütüyü,iyonik buhar özelliğine ve philipsin muhteşem reklamlarına inanarak ve tabi ki nette kullanıcı yorumlarınıda okuyarak hemen sipariş verdim..2 gün sonra ütü elime ulaştı..ve merakla açıp denedim..ne mi oldu koskoca bir hayal kırıklığı..okadar heves ve heyecanla 1 hafta uzun uzun araştırıp aldığım, philips in dünyanın en iyi ütü markasıyız iddiasına ,özellklede para iadesine güvenerek aldığım ütü resmen şok etti beni !

Ütü gelene kadar hemen her çeşitten kumaşa sahip ütülenecek eşyalarımı hazırladım..hatta özellikle fazla sıktırıp kırış kırış yaptıgım nevresimleri çok kurumuş ve kırışmış gömlekleri ütülemek için sabırsızlandım..iyonik buhar çünki ince buhar ile tüm kırışıklıkları açar diyorlardı ve test etmem gerekiyordu..

öncelikle kullanma kılavuzunu okuyup hata yapmamak için tek tek inceledim..ütüye başlamadan önce..

Philips azur gc 4870/22 kodlu ütüyü kullanmak daha dogrusu almak isteyenlerin bilmesi gereken birşey var.


ütüde farklı buhar ayarları var..ve şok buhar,iyonik buhar bunları sadece 3 derece ve mak derece sıcaklıkta kullanabiliyorsunuz..yani sadece keten koton tarzı kumaşlarda ..
yani çok kırışık olan her kumaşı iyonik yada şok buharla hatta buharlı bile ütüleyemiyorsunuz..şimdi buna tmm okey ketenleri ütülerim ozaman diyeceksiniz ama malesef ütüyü 2 dereceden daha yukarı bir dereecye getirdiginizde 3 decere yada max sıcaklıga ütü kumaşları acaip derecede parlatıyor yani resmen yakıyor ütünün neredeyse izi çıkıyor..

Ütü çok çabuk hazır olmuyor tak fişe hemen kullan degil bir süre bekliyorsunuz çok uzun olmasada ....ve eger yeni yıkanmış çok kırışık degilse kumaşınız ozaman gayet iyi tek geçişte kırışıklıkları gideriyor..ama bir süre sonra ütü daha fazla ısınmaya ve parlatmaya başlıyor bu zevki uzun süre alamıyorsunuz..ayar düşürseniz de taban sıcaklıgı düşmüyor..yani kumaşın cinsine göre ayarladıgınız ısı sabit degil ilginç..

artı bu iyonik derin buhar hiçte öyle müthiş bir buhar vermiyor..gürültülü bir ses geliyor iyonik buhar düğmesine bastıgınızda ve kirecle tıkanmış ütü gibi cılız bir buhar ve netice kırışıklıkların zaferi..keza şok buhar vererek de kırışmış ketenleri açamadım..ne sürekli buhar ne şok buhar nede iyonik buhar öyle aman aman bir buhar vermiyor ve kırışıkları açmıyor ..ama kumaşları ciddi derecede parlatıyor yakıyor..

ütüyü yerinden kaldırdıgınızda çok güçlü degil ama buhar çıkıyor kumaşa koydugunuzda o buhar kesiliyor....ve ütü aslında buharı kumaş üstünde degilde o kaldır koy esnasında harciyor ve en kötüsü ütünün şok buharının ve iyonik buharın çalışması için su bölmesinin max çizgisine kadar dolu olması gerekiyor ..ama her kalkışta foş diye buhar boşalınca daha bir parça eşya ütülemeden su ve buhar bitiyor..yani normal bir ütüden fark edecek bir buhar yok..

sentetik naylon karışımı ipekli gibi kumaşlar için zaten buhar kullanamıyorsunuz en düşük ayarda ve buharsız..yani yüksek buhar ayarı olsun diye almanızın esprisi kalmıyor..sadece en yüksek ısıda çalışıyor bu yüksek buhar ve işede yaramıyor..

hediye olarak gelen ve 6-7 sene öncesine ait bir aeg marka ütüm var..biraz kireçlendi buharı ilk günki gibi degil diye bu azur 4870 ütüyü aldım ..iki ütüyüde aynı anda çalıştırdım ve kırışık keten nevresim üzerinde denedim ikisinide..farkı görmek için denedim ama bu kaç sene öncenin basit ütüsü ile azur ütünün hiçbir farkı olmadı kumaşta ....büyük heyecan ve hevesim kursagımda kaldı hayal kırıklıgı yaşadım açıkcası..


dikey buharı denedim ama ondada başarılı bir ütüleme performansı yok..

hiç hoşuma gitmesede uğraşmayım ütü bezi kullanayım belki parlatmaz dedim ama ince tülbent gibi olan ütü bezimi adeta yaktı ve kumaş resmen büzüldü..
sonuç olarak sadece iyonik buhar yada şok buhar diye bu ütüye daha fazla para vermeyin..4860 serisi ile 4870 serisi arasındaki tek fark zaten iyonik buhar..

tabanları yanmaz yapışmaz degil..ipek eşarp ütüleyim dedim eşarp neredeyse yapışıyordu..parlamış güzelim siyah bir pantalon, büzüşmüş bir ütü bezi ile hayal kırıklıgı içinde ütüyü paketleyip iade ettim..

birçok alışveriş sitesinde harika diye yapılan yorumlara aldanmayın..çoğunu satıcılar yazıyor bunu tecrübe ederek anlamış oldum..philipsin kendi sitesinde bile parlatıyor diye şikayetler gördüm ama acaba rakipler yazmış olabilir mi demiştim malesef öyle degilmiş..

görüntü olarak evet şık denilecek bir ütü..çok agır yada çok hafif degil..zaten agırlık sıcaklık ve buhar ile kırışıklıları açmak için o agırlıkta yapılmış..güçlü buhara sahip olmayan ütünün çok hafif olmasıda iyi degil zaten..

renk olarak ilk gördügümde neden tek renk kahve siyah tonları iç bayıcı demiştim ama daha asil bir duruşu olsun diye bu tonlar tercih edilmiş sanırım..renge alışılıyor hatta sevilebiliyor..keşke yakacak derecede parlatmasaydı buharı işe yarasaydı ve büyük hevesle aldıgım ütüyü geri vermek zorunda kalmasaydım :(( ve aldığım ütünün arızalı ürün olma ihtimalini düşünmek istiyorum..ama cesaret edip yenisi de alamıyorum

Moralimi bozan en önemli şeyde eger bu ütü philipsin en üst ve son modeli,bu taban en iyi yanmaz yapışmaz tabanı ise diğer ütülerini düşünemiyorum bile..:((

para iade garantisine gelince ben ürünü aldıgım firmaya verdim philipse ben iade etmedim..ama sadece tek ütü deneyip iade şansınız var oda her üründe degil kodlarına dikkat edin..akıllı buharlı ütüsünde kararsız kaldım ama bu taban ile kumaşları yakan ütünün ne kadar akıllı olacagı yada anında ısıyı nasıl yükseltip alçaltacagını bilemiyorum ve açıkcası güvenmiyorum..

taban konusunda en iyi denilen tefal ütü alma düşüncesi ile ilk defa denedigim philips ütüden vazgeçmiş bulunmaktayım..keşke satıcılar bu ürünleri almadan deneme imkanı verse daha iyi olur..


34 yorum

philips azur 4870 almak istiyorum

bende philips azur 4870 almak istiyordum..açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederm

ütünün parlatıyor olması çok kötü..kırışıkları açmasa yakmasındna daha iyi olur ama yakması kötü ..sanırım başka ütü almak zorundayım

merak ediyorum siz hanmgi ütüyü alacaksınız bana da fikir verin lütfen

30.05.2013 - Ziyaretçi

bende philips 4870 mi 4860 mı

bende philips 4870 mi 4860 mı alsam diye düşünüyordum arada biraz fiyat farkı var ama şu iyonik buhar benide cezbetmişti açıkcası..fark ödeyip o özelliğide alayım dedim ..

ama zaten sadece çok sıcak ayarda kullanıyormuş..ozaman gereksiz bir özellik oluyor heleki okadar sıcakta ütü kıyafetleri parlatıyorsa

30.05.2013 - Ziyaretçi

tefal mi philip azur mu?

off bende tefal ve philip azurda kararsız kaldım..alışveriş sitelerindeki yorumnlar güvenli degil zaten aldanmamak lazım

bu yazıdan sonra azur 4870 den vazgeçtim..4860da aynı buhar özelligine sahip tek farkı iyonik buhar yok..ondan mı alsam diyorum ama eger tabanlar aynıysa ve dediginiz gibi bu taban yapışıp parlatıyorsa hangisini alacaz :(( üstelik philips in en iyi tabanı buymuş

tefal in en üst mosdel buharlı ütüsünde bnuhar 170 gr şok buhar ama tabanı kesinlikle herkes tavsiye ediyor ..yüksek buhar diye philips alacaktım vazgeçip tefalinkini mi alsam

tefal kullanan varmı su auto clean 500 olan en üst modeli..

zice ne yapayım philps mi tefal mi?

30.05.2013 - Ziyaretçi

bende internetten almıştım

bende daha önce internetten bir ütü almıştım..ütü kapalı ambalajda gelmedi..dikkat ederseniz elektonik ürünlerin dışında açılmadıgı göstrren beyaz platik bir mühür vardır..kutunun etrafında ve açmak için onu çıkartmanız gerekir

aldıgım ürün sorunlu çıktı ama ambalajda o mühür olmadıgı için arızalı ürün olabilir diye gönderdim..hakikaten de öyleymiş çünki aynı ürünü başka arkadaşım kullanıyordu sorunsuz..bende gidip normasl bir magazadan aldım biraz pahalı oldu ama sıfır dı en azından

bazı sitelerde iade edilmiş ürünler satılıyormuş spot falan alırken dikkat etmelisniz

30.05.2013 - Ziyaretçi

philips azur 4870/22 ve 4870/02 arasındaki fark?

bende philips azurda 4870/22 ve 4870/02 arasındaki farkı merak ediyordum..
bazı sitelerde iki üründe de aynı özellikler yazarken bazılarında 170 gr şok buhar diyor çünki..öğrenmiş oldum teşekkürler

ama bu yazıdan sonra almaya karar verdiğim ütüden vazgeçtim..sanırım tefal alacagım

30.05.2013 - Ziyaretçi

buhar kazanlı mı buharlı mı

off ya bende buhar kazanlı mı yoksa buharlı ütü arasında kaldım ve buhar gücü yüksek ve jilet gibi ütülüyor dedikleri için azur 4870 alacaktım :((

aldıgınız ürün arızalı olabilir mi acaba yaa ..philips yetkilileri lütfen sesimizi duyun bu ütüyü almak istiyordum ben :(

şimide acaba buhar kazanlı ütülerinden mi alsam diyorum ama onlarda dediginiz gibi üst modellerin hepsi akıkllı diyor ayar yok..ben ayar olmasını tercih ederim acıkcası..çünki ipekle keten arasında ısı farkı önemli..

bu ütüde ki taban hemen sogumuyorsa aynı tabana sahip akıllı ütü hemen nasıl soguyor?
akıllı ütüsünü kullanan var mı aranızda? lütfen açıklayıcı bir cevap vrin

30.05.2013 - Ziyaretçi

ütü

kesinlikle tefal alma beş kuruş etmez 10 yıldır kullanıyorum ve hep aynı yeri bozuluyor.düzgün buhar vermiyor.ütüyü yaptırdım .ve 3 defa aynı yerden arızalandı.ayrıca parçalarıda pahalı. tefali hiç tavsiye etmem.bende yeni ütü arıyorum.arkadaşlarımın çoğu plipsten memnun.çok pahalı ütüyede gerek yok diyorlar.

22.09.2013 - Ziyaretçi

Philips ütü

Philips ütü beş kuruş etmez taban buhar gücü hikaye annemlere tefal aldım çok memnunlar bilginize. Artık bende eskiyene kadar philipse kaldım. Selametle.

01.10.2013 - Gül

Bence siz.kullanamamissiniz

Bence siz.kullanamamissiniz iki yildir philips azur kullaniyorum ve o kadar memnunum ki anlstamam.Bence dunyanin en iyi utusu zamaninda 400 lira para verdim ama kurusu kurusuna hakediyor ...

10.10.2013 - Ziyaretçi

bildiğim kadarıyla akıllı

bildiğim kadarıyla akıllı ütülerde sıcaklı değişimi olmuyor tüm kumaşlara uyucak bir sıcaklık var buhar gücüyle açıyor kırışıklıkları o sıcaklıkta buharın oluşturduğu ıslaklığı gideriyo sadece o bakımdan tüm kumaşlarda güvenle kullanılabiliyor.

27.10.2013 - Ziyaretçi

çok güzel açıklamışsınız

çok güzel açıklamışsınız teşekkürler. ben de almayı düşünüyordum. allah razı olsun. daha önce phılıps azur kullanmış ve çok memnun kalmıştım buna dayanarak son çıkan akıllı ütüyü aldım. aynen sizin gibi heyecanla denedim. şok bi hayal kırıklığı yaşadım ve iade ettim. kesinlikle kırışıklık açmıyor hele ki yüzde yüz pamuklu kumaşta felaket. şimdi bu ütüyü alacaktım ve sayenizde vazgeçtim. çok teşekkürler. eee şimdi ne alacam ben???

17.12.2013 - Ziyaretçi

ne aldınız ben de çok merak

ne aldınız ben de çok merak ediyorum 4919 akıllı ütü yü aldım iade ettim berbet bir ütüydü bir de son çıkan modeliydi.bende 4870 mi alsam acaba diyorum bu yazı çok faydalı oldu ne alıcam ben şimdi ya gc 3593 annemin ütüsü 145 tl.di en son onu alıp geçicem vallahi nerdeyse 2 ütü parası harcadım

23.01.2014 - gülçin

yapılan açıklama kesinlikle doğru

ütüyü alalı 2ay oldu eşime eski ütümüzün yerine kaliteli iyi olduğunu düşündüğüm ve ütüler arasında fiyatı hatırısayılır bir fiyata aldım .ama ne yazıkki üstteki yorum kesinlikle doğru bütün giysilerimi parlattı yarın bende ütüyü iade etmeyi düşünüyorum firmaya bakalım kabul edeceklermi

10.02.2014 - Ziyaretçi

Çok teşekkür ederiz bu

Çok teşekkür ederiz bu inceleme için. Bende tam da phlips 4870 almaya gidiyordum.

18.03.2014 - Ziyaretçi

Ben de aldım ve iade ettim

Ben de aldım ve iade ettim ayni şikayet lerden dolayı. Cok parlatiyordu ve buhar gucu iyi değildi. Eskisiyle idare ediyordum o da bozuldu simdi nealicam bilmiyorum, siz aldiniz mi bir ütü acaba, ya da tavsiyede bulunabilecek biri var mı? ?

11.04.2014 - Ziyaretçi