Kundak | Konular | Kitaplar

Üniversite Harçları Kaldırıldı


Ğniversite öğrencileri tarafından merakla beklenen harçların kaldırıldığı müjdesi Bülent Arınçtan geldi..Üniversitelerde 1. öğretim için harçlar kaldırıldı..ikinci çğretim için se üzücü haber harçlar hala alınacak.. Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayınlandı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, öğrenci harçlarının kaldırıldığını açıkladı.
Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Toplantı sonrasında ''müjde'' açıklamak istediğini belirten Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversite öğrencileri için harçların kaldırılacağı müjdesinin, bir kararnameyle gerçekleştirildiğini belirtti.

Arınç, şöyle konuştu:

''Sayın başbakanımızın, bakanlarımızın imzaladığı kararnameyle bundan böyle birinci öğretimden katkı payı alınması, yani harçlar tamamen kaldırılmıştır. 2011-2012 öğretim yılı sayısı itibarıyla 1 milyon 524 bin 380 öğrenci bu harçların kaldırılmasından doğrudan istifade edecektir.

Aynı şekilde açık öğretimden katkı paylarının alınmasına da son verilmiştir. Yine 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 1 milyon 951 bin 494 öğrenci de bundan istifade etmiş olacaktır.''

Arınç, birinci öğretimden ve açık öğretimden harçların

kaldırılmasına ilişkin kararnamenin Resmi Gazete'de yayımlanacağını bildirdi.

Uygulamadan ikinci öğretim öğrencileri faydalanamayacak.


1 yorum

i.ö harçları ya kaldırılsın yada azaltılsın

ben sayın başbakana ve eğitimcilere sesleniyorum. ikinci öğretim harçları oldukça yüksektir. sizden talebim fakir öğrenci, yoksul öğrenci var bu harç parası için belki üstüne gelen her işi yapıyor özellikle kız öğrencileri düşünün para bulmasa ne yapar düşünmeyi size bırakıyorum..aynı erkek öğrenci içinde geçerli. sayın Başbakanım sizde öğrenci oldunuz zordur, hep gözü dışardadır öğrencinin acaba bana para göndermişler mi diye, diyorum ki i.ö harçlarını ya kaldırın yada azaltın sayın Başbakanım sayın eğitimciler sizler destek olmalısınız...valla öğrenci zorda kaldımı her kötü işe giriyor para için zina içki kumar, hırsızlık vs. ama bu harçta kaldırılsa mazlumun yoksulun içi rahatlanır yüzü güler, müslümanız mümin mümini düşünmeli, yarın mahşer aleminde bu harç parası için kötü işlere giren öğrenci söyleyecektir, para için okumak için para lazımdı onun için girdim diyecek. bu harçlar olmasa belki binlerce öğrenci kötü yollarda kuetulur ALLAH RAZI OLSUN diyecektir...Sayın Başbakanım sayın Eğitimciler sizden ricamdır öğrencileri kurtarın bu harçları ya kaldırın yads azaltın ALLAH İÇİN .Öğrenciye zor geliyor sizde öğrenci oldunuz unnutmayın.
GEREĞİNİN YAPILMASINI SAYGILARIMLA SUNUYORUM
SAYGILARIMLA...

01.09.2013 - hakkımız